בטיחות ברכב בטיחות בבית בטיחות בפנאי בטיחות בחגים בטיחות במוסדות חינוך מוצרים לילדים בטיחות בני נוער בעבודה הפרעות קשב וריכוז בטיחות בעונות השנה
תוכניות ופרויקטים פרסומי הארגון הכשרות והדרכות כלי עבודה לקידום בטיחות מארז פירסומי לבטיחות ילדים
רשויות מקומיות בתי חולים טיפות חלב בתי ספר
אודות בטרם על הבעיה מבנה העמותה מסמכי העמותה תו מידות לאפקטיביות
משרדי ממשלה גופים העוסקים בבטיחות ילדים
? מה תרצו לדעת
צרו קשר לגופים וארגונים לאנשי מקצוע להורים על הארגון דף הבית
 נוער   ילדים   פעוטות   תינוקות 

שאלות נפוצות בנושא בטיחות בבית

שאלה:
נכנסנו לגור בבית חדש, ושאלתנו: כיצד נוכל להיות בטוחים שהסורגים בבית תקניים ומגינים על ילדינו מפני נפילה? ילדינו בני שנה ושלוש שנים.
תשובה:
התקן קובע כי המרווח בין שני אלמנטים בסורגים לא יעלה על 10 ס"מ, ולא יפחת מ-3 ס"מ. כמו כן, המלצת ארגון 'בטרם' היא להתקין סורגים בעלי שלבים אנכיים.

שאלה:
אנו מעוניינים לרכוש תנור חימום נוסף לביתנו, ולנו 3 ילדים כשהגדול הוא בן 7. בסקר מוצרים שעשינו בחנויות ובאינטרנט ראינו כי קיימים היום בשוק דגמים חדשים וטכנולוגיות חדשות של תנורי חימום (קוורץ, הלוגן, תנור דמוי מאוורר ועוד). תוכלו לייעץ לנו באיזה תנור חימום לבחור?
תשובה:
טוב אתם עושים בסקירת המוצרים שאתם עורכים, ובבחינת הפרמטר החשוב של בטיחות תנור החימום בבית בו גדלים ילדים. כל תנור חימום שמגע של חפצים דליקים עימו עלול לגרום לשריפה, ו/או גופי חימום הנראים לעין שבמגע עימם עלולה להיווצר כוויה - מסוכן. כמו כן, תנורי חימום מעוצבים עלולים לעיתים להיות פחות יציבים, וגם בכך טמונה סכנה. מזגנים ורדיאטורים הם מכשירי החימום הבטוחים ביותר, וניתן להפעילם בחדרים בהם שוהים ואף ישנים ילדים.

שאלה:
בני בן השנה וארבעה חודשים מנסה לטפס על מעקה המיטה ולצאת. מהי המלצת ארגון 'בטרם' בנושא?
תשובה:
מיטת תינוק מאפשרת שינוי גובה המזרן בהתאם להתפתחות התינוק. כך, מורידים את גובה המזרון כאשר הילד מתחיל להתרומם על ידיו, ומורידים שלב נוסף כאשר הילד מתיישב ועומד. כאשר תינוק נראה כמתעניין ביציאה עצמאית מהמיטה באמצעות העלאת הרגליים על דופנותיה - יש להעבירו ממנה. החשש הוא מפני נפילה ופציעה של התינוק תוך כדי ניסיון היציאה מהמיטה. ניתן להעביר את התינוק למזרן המונח על הרצפה, או למיטת מעבר או למיטת נוער בעלת מעקה המונע נפילה.

שאלה:
בתי בת שנתיים, ואני מעוניינת להוסיף לתפריט שלה אגוזים בשל ערכם התזונתי הרב של מזונות אלו. יחד עם זאת, ידוע לי כי פיצוחים ופירות יבשים מסוכנים לילדים קטנים. מה לעשות?
תשובה:
ניתן להגיש פיצוחים ואגוזים וכן פירות יבשים לפעוטות בצורות הגשה השונות מצורתם הטבעית. כך למשל: ממרחי אגוזים, ללא חתיכות ושברי אגוזים, הנמכרים היום הן בבתי טבע והן ברשתות הגדולות; פירות יבשים חתוכים לחתיכות קטנות; מרציפן;
שילוב אגוזים טחונים היטב במאפים, ללא חתיכות או שברים.

שאלה:
ברכישת חומרי ניקוי לקראת פסח, ראיתי כי לא כל חומרי הניקוי סגורים באמצעות מכסים מיוחדים. חלקם מצוידים בהברגה רגילה, אפילו בקבוקי אקונומיקה. רציתי לשאול האם זה אומר שתכולת בקבוקים אלו פחות מסוכנת לילדים?
תשובה:
קיים תקן המחייב לארוז חומרי ניקוי מסויימים באריזות קשות פתיחה. עם זאת, התקנה אינה חלה על חלק גדול של חומרי ניקוי ששאיפתם או בליעתם יכולה לגרום להרעלה או כוויה. יש לקחת בחשבון כי גם אריזות קשות פתיחה אינן יעילות ב-100% ויכולות להיפתח על ידי ילד או שלא להיסגר כראוי אחרי השימוש האחרון. ומכאן המלצתינו היא להרחיק מהישג ידם של ילדים חומרי ניקוי מכל סוג ולאחסנם במקום גבוה או נעול. אגב, הדבר נכון גם לגבי תרופות וויטמינים.

קישורים
משרדי ממשלה
גופים העוסקים בבטיחות ילדים
גופים וארגונים
רשויות מקומיות
בתי חולים
טיפות חלב
בתי ספר
לאנשי מקצוע
תוכניות ופרויקטים
פרסומי הארגון
הכשרות והדרכות
כלי עבודה לקידום בטיחות
מארז פירסומי לבטיחות ילדים
להורים
בטיחות ברכב
בטיחות בבית
בטיחות בפנאי
בטיחות בחגים
בטיחות במוסדות חינוך
מוצרים לילדים
בטיחות בני נוער בעבודה
הפרעות קשב וריכוז
בטיחות בעונות השנה
על הארגון
אודות בטרם
על הבעיה
מבנה העמותה
מסמכי העמותה
תו מידות לאפקטיביות
תפריט ראשי
חדשות בטרם
שירותי מידע
שאלות נפוצות
פרסומי הארגון
כנסים ואירועים
הכשרה והדרכה
תוכניות ופרויקטים
מתנדבים ותרומות
בניית אתרים