בטיחות ברכב בטיחות בבית בטיחות בפנאי בטיחות בחגים בטיחות במוסדות חינוך מוצרים לילדים בטיחות בני נוער בעבודה הפרעות קשב וריכוז בטיחות בעונות השנה
תוכניות ופרויקטים פרסומי הארגון הכשרות והדרכות כלי עבודה לקידום בטיחות מארז פירסומי לבטיחות ילדים
רשויות מקומיות בתי חולים טיפות חלב בתי ספר
אודות בטרם על הבעיה מבנה העמותה מסמכי העמותה תו מידות לאפקטיביות
משרדי ממשלה גופים העוסקים בבטיחות ילדים
? מה תרצו לדעת
צרו קשר לגופים וארגונים לאנשי מקצוע להורים על הארגון דף הבית
 נוער   ילדים   פעוטות   תינוקות 

לימוד שחיה ואביזרי ציפה

לימוד שחייה

מוכנות ללימודי שחיה תלויה ביכולת הילד לשליטה בגופו ובפחדים במים - מרבית הילדים יהיו מוכנים ללימודי טכניקת שחיה בסביבות גיל 4, במידה ועברו הסתגלות למים (מסכימים להכניס ראש למים, לצלול, לקפוץ למים ומרגישים ביטחון לפעילות במים). יחד עם זאת, אין התנגדות לחשיפה לשיעורי שחייה או שיעורי הסתגלות למים החל מגיל שנה.

חשוב לא להקדים את המאוחר ולא להטיל על הילד משימות שיקשו עליו לעמוד בהן. לכן חשוב לבחון את יכולת הריכוז של הילד, את מסוגלותו לעקוב אחר הוראות מדויקות ואת כישוריו המוטוריים והקואורדינטיביים. מומלץ לקחת שיעור אבחון כדי לקבל הערכה האם הילד בשל.

לימודי השחייה דורשים מהילד להתמודד עם מצבים שלא הכיר: מדריך חדש, משמעת מסוג אחר, מסגרת בה לומדים ולא רק משחקים, התגברות על פחד ממים עמוקים ושחיה במרחב חדש תוך התנתקות מנוכחותם המגוננת של ההורים.

שליטה במים
הורים צריכים להיות מעורבים בתהליך לימוד השחייה של ילדים. הכרות עם תנועות השחייה וביצועם אינו מבטיח שליטה במים. ניתן לזהות יכולת שליטה בסיסית במים במידה והילד בעל יכולת כניסה למים מפני השטח לבד (גם בקפיצה), יכולת ציפה על הגב, הצלחה להסתובב ולהתגלגל במים, לשחות ברצף לפחות 25 מטרים, ולצאת מהמים לבד.

 

אביזרי ציפה - מצופים גלגלים ומה שבניהם

למניעת טביעות, העיקרון המנחה לבחירת אביזרי ציפה (חגורות, מצופים, ווסטים וכד')  לילדים צעירים שאינם שוחים הם:

1.      מאפשר הסתגלות למים  יש לוודא כי מרבית חלקי גופו של הילד יהיה בתוך המים  כך שהילד ירגיש חופשי להזיז את כל איברי הגוף בתוך המים ויפתח ביטחון במים (הכנה ללימודי מיומנות השחייה)

2.      מיקום אביזר הציפה  מעל מרכז הכובד של הילד - יש לוודא כי מרכיב ציפה נימצא בחלק עליון של הגוף כך שלא תהיה סכנה התהפכות של הראש למים

יש לזכור כי ראשם של ילדים הינו  גדול וכבד יותר ביחס לשאר הגוף בהשוואה למבוגרים ולכן מרכז הכובד אצל ילדים הינו גובה יותר ממרכז (אמצע הגוף) הגוף ונימצא לרוב מעל המותניים (איזור החזה). על כן מוצרים בהם מרכיב הציפה הינו במותן ומטה לא מתאימים לילדים צעירים מאוד.

קישורים
משרדי ממשלה
גופים העוסקים בבטיחות ילדים
גופים וארגונים
רשויות מקומיות
בתי חולים
טיפות חלב
בתי ספר
לאנשי מקצוע
תוכניות ופרויקטים
פרסומי הארגון
הכשרות והדרכות
כלי עבודה לקידום בטיחות
מארז פירסומי לבטיחות ילדים
להורים
בטיחות ברכב
בטיחות בבית
בטיחות בפנאי
בטיחות בחגים
בטיחות במוסדות חינוך
מוצרים לילדים
בטיחות בני נוער בעבודה
הפרעות קשב וריכוז
בטיחות בעונות השנה
על הארגון
אודות בטרם
על הבעיה
מבנה העמותה
מסמכי העמותה
תו מידות לאפקטיביות
תפריט ראשי
חדשות בטרם
שירותי מידע
שאלות נפוצות
פרסומי הארגון
כנסים ואירועים
הכשרה והדרכה
תוכניות ופרויקטים
מתנדבים ותרומות
בניית אתרים